PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114904}

Rozpustnik

The Libertine
6,9 27 761
ocen
6,9 10 1 27761
5,6 5
ocen krytyków
Rozpustnik
powrót do forum filmu Rozpustnik

Mimo największych chęci z mej strony ten film niestety jest kiepski. Do tej pory wszystko co wybierał Depp było rewelacyjne, gdy tylko widziałem Go w obsadzie wiedziałem (a może lepiej wierzyłem), że film jest przynajmniej dobry. Niestety po "Rozpustniku" moja wiara się zachwiała. Nie jest to jednak wina odtwórcy głównej roli.
Film rozpoczyna się intrygująco dzięki czemu nie nuży i umiejętnie wciąga w fabułę. Dialogi zmuszają do wytężenia odbioru i poszukiwania tego czegoś. Film nie jest porywający lecz spokojnie zmierza do wyczekiwanej przez odbiorcę puenty. Niestety tu się zawiodłem. Nie dochodzi do żadnego przejmującego rozwiązania, widownia nie zostanie niczym zaskoczona. Zdawaje się, że punkt kulminacyjny poprostu nie nadszedł. Przesłanie tego obrazu jest wtórne, mało oryginalne, oklepane, a co najgorsze przedstawione w słabym stylu. Nie jestem znawcą tych tematów więc nie umiem powiedzieć co zawiodło; reżyseria? Faktem jest, że była szansa na bardzo dobry film, niestety szansa ta została wg mnie zaprzepaszczona.

Oczywiście dzieło nie jest pozbawione małych smaczków takich jak charakteryzacja Johnnego chorego na syfilis?, sceny lekcji udzielanych przez Rochestera młodej Elizabeth Barry, potyczki słowne hrabiego z królem. Jest parę ciekawych momentów, jednak ogólny efekt mnie nie zadowolił.

Pozdrawiam.

Azazello_2

Jak to "wszystko"? Nie powiesz mi chyba, że "Sekretne okno" było rewelacyjne?

ocenił(a) film na 8
Iapetus

A nie było? ;-) "Sekretne..." to jest jeden z moich najbardziej ulubionych filmów, ale wypowiadam się w swoim własnym imieniu. Uwielbiam tak pokręcone filmy a do tego świetna kreacja Deppa... Ale jak to już jest na tym świecie, każdemu podoba się co innego - i ma do tego święte prawo.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Azazello_2

A moim zdaniem film jest właśnie dobry. Nie zaskoczył niczym, bo nie mógł, jest to biografia, i jeszcze przed pójściem do kina doskonale wiedziałam o czym będzie i jak skończy się historia Hrabiego.. Według mnie, kreacja Johnny'ego rewelacyjna, świetnie zagrana rola (jak zresztą każda w jego wykonaniu), cały film obejrzałam z zaciekawieniem, do tego doszły ciekawe i zabawne dialogi. Nawet nie poczułam tych 2 godzin które tak szybko mineły..

ocenił(a) film na 7
Cyanide

Owszem wiadomo jak się skończy historia Hrabiego zaniem się jeszcze wejdzie na salę kinową, ale jednak czegoś więcej się spodziewałam.
Film nie jest zły, jest po prostu zwyczajny, nic nadzwyczajnego sobą nie wnosi, a twórcy zdaje się liczyli tylko i wyłącznie na talent i sławę Johnyego. :-/ a szkoda.

Johny jak zwykle rewelacyjny i przekonujący. Rzadko kiedy aktor się wczuwa w swoje role tak jak robi to on.
Teraz trzeba poczekać na drugą część Piratów ;-D bo Sparrow to kreacja wybitna!
Całe szczęście, że Johny ciągle kręci nowe filmy (a raczej ludzie kręcą z nim filmy), bo dzień, w który skończy z aktorstwem, będzie czarnym dniem dla kina...

ocenił(a) film na 6
Azazello_2

Sekretne okno trzyma w napięciu, posiada interesujące zakończenie, Depp zagrał w tym filmie rewelacyjnie i wg mnie jest to film bardzo dobry.

Wracając do Rozpustnika, oczywiście, film nie jest totalną porażką, jest natomiast wtórny i to uważam za główny mankament.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones